Wielkanocne Prezenty od Zajączka

Zajączek wielkanocny trafił do nas z Niemiec, ale znają go także dzieci zza oceanu, Francji, Szwajcarii i innych europejskich krajów. Wprawdzie nie rozdaje tak okazałych prezentów jak święty Mikołaj, bo w odróżnieniu od niego nie ma magicznych sań ani reniferów, a jedynie podręczny koszyczek, w którym mieszczą się niewielkie upominki. Mimo to maluchy go uwielbiają i to nie tylko dlatego, że przypomina ich ulubione maskotki. Jego przybycie zawsze zwiastuje świetną zabawę! Dotychczas wędrował głównie po Wielkopolsce i Śląsku, ale coraz więcej osób z innych województw także chce go u siebie gościć. Na czym polega zwyczaj związany z Zajączkiem Wielkanocnym?

Tajemnicze skrytki

Wielkanoc kojarzy się z zielenią, pisankami, kurczaczkami. Chętnie dekorujemy nasze stoły oraz mieszkania, używając motywów symbolizujących odrodzenie i nadejście wiosny. Tradycja związana z zajączkiem również czerpie z tych elementów, a dodatkowo łączy w sobie zagadkę, która porusza wyobraźnię małych odkrywców. Według zwyczaju w różnych zakamarkach domu lub w ogrodu poukrywane są czekoladowe jajka oraz inne drobne upominki. Zajączek przychodzi nocą i zostawia swoje prezenty w tzw. gniazdkach. Zadaniem dzieci jest odnaleźć je wszystkie jeszcze przed przystąpieniem do świątecznego śniadania. Wystawiają też własne koszyczki wyścielone słomą, czy pociętą w paski serwetką, ale największą frajdą są samodzielne poszukiwania. W niektórych krajach organizuje się takie zabawy na szerszą skalę np. w publicznych parkach, a w Ameryce – nawet w Białym Domu, gdzie po odnalezieniu wszystkich jajek, na dzieci czekają nagrody od samego prezydenta.

Co zając ma w koszyczku?

Najczęściej wybierane na prezenty są słodycze oraz zabawki, ale jak podają nieoficjalne źródła – zając wielkanocny równie mocno upodobał sobie błyskotki. Dobrym wyborem będzie więc biżuteria – srebrna lub pozłacana. Po znalezieniu pudełeczka ze świecidełkiem każde dziecko poczuje się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów! Warto przy tym zadbać o to, aby trafić w gust malucha. Biżuteria dla dzieci przybiera najróżniejsze formy – wisiorki, kolczyki, czy bransoletki w fantazyjnych kształtach. Taka drobna ozdoba nie zrujnuje naszego portfela a będzie rozwiązaniem znacznie zdrowszym i trwalszym niż słodycze ;) Może to być na przykład srebrna zawieszka elf z cyrkoniami albo wykonane z tych samych materiałów kolczyki: kwiatki, muchomorkimisie czy króliczki. Zwłaszcza te ostatnie będą świetnie nawiązywać do okazji. Małym elegantkom spodobają się również inne motywy. Delikatne kolczyki serduszka oraz wisiorki w tym samym kształcie są wciąż hitem dziecięcej i młodzieżowej mody.

Zając Wielkanocny oprócz słodyczy i prezentów niesie też życzenia, do których my również się przyłączamy! Do świąt jeszcze nieco czasu, ale już teraz życzymy Państwu wesołych, kolorowych i pełnych miłości świąt, smacznego jajka, a także owocnych poszukiwań i radości ze znalezienia choćby drobnego, ale sympatycznego upominku!

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię